Meble na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli jak urządzić garderobę?

Jak urządzić garderobę?
Garderoba w ogóle nie musi być wielkim pokojem, żeby magazynować tam swoje ubrania oraz zachować w nich porządek. Swoją rolę będzie spełniać ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. Jeśli chcemy wydzielić garderobę od sypialni, możemy zamontować drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Wnętrze garderoby zależy przede wszystkim od tego, co chcemy tam przechowywać. Wybór o tym, czy potrzebujemy więcej drążków na wieszaki, półek czy szuflad, uzależniona jest od tego, jakiego rodzaju ubrania posiadamy. Myśląc o meblach do garderoby powinniśmy pod uwagę wziąć również to, czy potrzebne nam dodatkowe miejsce na przeróżne urządzenia, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

doskonałym wyborem do małej garderoby będzie kupno szafy na wymiar. Jest to dobra metoda na zwiększenie miejsca na nasze rzeczy oraz inne przedmioty. Warto zdecydować się na zakup mebli na wymiar firmy Komandor, która słynie z wytwarzania niezwykle pojemnych szaf ubraniowych. Warto zastanowić się także nad kupnem szafy narożnej, która umożliwi zwiększenie dostępnej przestrzeni do przechowywania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Dobrze jest także wstawić do swojej garberoby drzwi przesuwne, nawet gdy będzie to samodzielne pomieszczenie. Umożliwi to zwiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. Tego typu drzwi pozwolą na zaoszczędzenie nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest niezbędna do uchylenia klasycznych drzwi. Na rynku dostępnych jest dużo gotowych modeli, ale można również postawić na drzwi przesuwne na wymiar, które produkuje firma Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Dekorując garderobę musimy pamiętać, że dobór właściwych mebli nie wystarczy. Niezwykle ważne jest także odpowiednie oświetlenie garderoby. Musi ono docierać do wszystkich półek i zakątków pokoju. Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, powinniśmy też zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Najkorzystniejszym rozwiązaniem są LED-y, szczególnie, że maja one najróżniejsze formy oraz bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie się tylko chce.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim elementem, o którym nie powinno się zapominać jest lustro. Nie tylko umożliwi ono swobodne przeglądanie się w trakcie wyboru właściwego stroju, ale też powiększy ono optycznie pokój. Jeśli nie posiadamy przestrzeni na lustro stojące, można wybrać wiszące. Bardzo dobrą alternatywą dla niedużych powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

Publikacje: